STREFA NASTOLATKA
warsztaty rozwojowe dla nastolatków 13-16 lat

Gabinet psychoterapii WIĘŹ zaprasza na pierwszą edycję warsztatów rozwojowych dla nastolatków.

grupa rozwojowa, niesmiałość, otwartość, smiałośc, nowe znajomości, współpraca, Jaworzno, Grzegorz Kompert, Martyna Jachowicz, warsztaty dla nastolatków, grupa młodzieżowa


DLA KOGO GRUPA ?

Do udziału w warsztatach zapraszamy nastolatków, którym brak pewności siebie w nawiązywaniu nowych kontaktów, mających trudności w relacjach z rówieśnikami oraz chcących lepiej radzić sobie w grupie i rozwijać umiejętności pozwalające budować trwałe i pozytywne relacje z innymi ludźmi.

Jesli chcesz:
– czuć się pewniej w rozmowach z rówieśnikami,
– rozwijać umiejętności budowania relacji z innymi ludźmi,
– lepiej radzić sobie w grupie,
– spędzić czas: grając, bawiąc się i poznając siebie,
– spotkać nowe osoby i porozmawiać na ważne dla siebie tematy,
– radzić sobie z trudnymi emocjami,
– zwiększyć własną motywację do realizowania swoich inicjatyw,
– zwiększyć wiarę we własne możliwości,
– lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami: porażkami, konfliktami, przeszkodami,
– zwiększyć pewność siebie
TO TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE !!!

INFORMACJE O WARSZTATACH

- W ramach cyklu warsztatów odbędzie się 10 spotkań dla nastolatków po 1,5 godziny [od 06 XI 2019 do 16 I 2020 środy 17:30-19:00].
Dodatkowo w styczniu 2020 r. odbędzie się spotkanie podsumowujące dla rodziców nastolatków bioracych udział w cyklu.
- Grupa ma charakter zamknięty - osoby mogą dołączyć najpóźniej na 2 spotkaniu, po tym terminie nie ma mozliwości dołaczenia do grupy. [Ilość osób w grupie to 8-10].
- Spotkania mają charakter aktywny, warsztatowy dostosowany do potrzeb grupy.

ZAPISY/JAK DOŁĄCZYĆ DO GRUPY ?

Aby zapisać dziecko na warsztat zapraszamy na konsultację dla rodzica/ów oraz uczestnika celem zebrania informacji o uczestniku, przedstawienia programu, zebrania oczekiwań, poznanie osób prowadzacych. Konsultacja jest warunkiem koniecznym do uczestnictwa dziecka w cyklu. Termin konsultacji dla rodziców i nastolatka są ustalane indywidualne. Po konsultacji kontaktujemy się telefonicznie z rodzicem, by poinformować o kwalifikacji na grupę.
Telefony do zapisów 730-009-616, 666-511-997.

JAKIE SĄ KOSZTY ?

Konsultacja kwalifikacyjna 50 min (rodzice) + max. 30 min (nastolatek) - 100 zł (w cenie obie konsultacje)
Opłata - 10 spotkań x 50 zł = 500 zł + spotkanie podsumowujące dla rodziców - 50 zł.

REGULAMIN WARSZTATÓW

Zasady współpracy – Strefa Nastolatka

1)Spotkania grupowe poprzedza kwalifikacyjna konsultacja wstępna (rodzice/opiekunowie prawni uczestnika – 50 min. oraz uczestnik – do 30 min.), w wyniku której określa się problemy i potrzeby uczestnika, obszary wymagające pracy oraz obowiązujące zasady ewentualnej współpracy. Koszt konsultacji wstępnej wynosi 100 zł (opiekun + uczestnik). Prowadzący po konsultacji decydują, czy dana osoba zostanie przyjęta do współpracy w ramach spotkań grupowych i o decyzji poinformują rodziców/opiekunów prawnych w ustalony wcześniej sposób.

2) Spotkania odbywają się regularnie o stałej porze, w trybie 10 cotygodniowych spotkań (środa, godz. 17.30-19.00).Czas trwania spotkania wynosi 90 min. i podlega opłacie 50 zł za spotkanie (płatność gotówką na spotkaniu).

3)Dopuszcza się 1 nieobecność w całym cyklu spotkań, za kolejne spotkania, podczas których uczestnik jest nieobecny, rodzic zobowiązany jest zapłacić zgodnie z ustalonym cennikiem. W przeciwnym wypadku współpraca zostaje natychmiastowo rozwiązana.

4)Po zakończeniu cyklu 10 spotkań z nastolatkami odbędzie się 1 podsumowujące grupowe spotkanie z rodzicami/opiekunami prawnymi (czas trwania: 90 minut),w podanym uprzednio terminie. Koszt spotkania wynosi 50 zł.

5)W przypadku konieczności odwołania uczestnictwa w danym spotkaniu rodzic powinien uczynić to na co najmniej 24 godz. przed umówionym terminem.

6)Uczestnik zobowiązany jest do punktualnego przychodzenia na spotkania.

WAŻNE !

Warsztaty mają charakter rozwojowy i nie są terapią grupową. Nie kwalifikujemy nastolatków którzy mają wskazania do terapii grupowej. W przypadku diagnoz klinicznych prowadzacy decydują o włączeniu do grupy. Ważna jest regularna obecność na zajęciach, ponieważ każda nieobecnośc ma wpływ na procesy w grupie.

Czas trwania: listopad 2019 – styczeń 2020 + spotkanie dla rodziców styczeń 2020r.

Wiek uczestników 13 – 16 lat

Termin rozpoczęcia grupy – 06 listopada 2019 17:30-19:00

Prowadzący:
mgr Grzegorz Kompert 730-009-616
mgr Martyna Jachowicz 666-511-997