STREFA NASTOLATKA
warsztaty rozwojowe dla nastolatków 13-15 lat

Gabinet psychoterapii WIĘŹ zaprasza na drugą edycję warsztatów rozwojowych dla nastolatków.

Grupa została przesunięta na jesień 2020 roku. Wkrótce więcej informacji.

grupa rozwojowa, niesmiałość, otwartość, smiałośc, nowe znajomości, współpraca, Jaworzno, Grzegorz Kompert, Martyna Jachowicz, warsztaty dla nastolatków, grupa młodzieżowa


DLA KOGO GRUPA ?

Do udziału w warsztatach zapraszamy nastolatków, którym brak pewności siebie w nawiązywaniu nowych kontaktów, mających trudności w relacjach z rówieśnikami oraz chcących lepiej radzić sobie w grupie i rozwijać umiejętności pozwalające budować trwałe i pozytywne relacje z innymi ludźmi.

Jesli chcesz:
– czuć się pewniej w rozmowach z rówieśnikami,
– rozwijać umiejętności budowania relacji z innymi ludźmi,
– lepiej radzić sobie w grupie,
– spędzić czas: grając, bawiąc się i poznając siebie,
– spotkać nowe osoby i porozmawiać na ważne dla siebie tematy,
– radzić sobie z trudnymi emocjami,
– zwiększyć własną motywację do realizowania swoich inicjatyw,
– zwiększyć wiarę we własne możliwości,
– lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami: porażkami, konfliktami, przeszkodami,
– zwiększyć pewność siebie
TO TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE !!!

INFORMACJE O WARSZTATACH

- W ramach cyklu warsztatów odbędzie się 12 spotkań dla nastolatków po 1,5 godziny [ jesień 2020 środy 17:30-19:00].
Dodatkowo odbędą się 2 spotkania (na poczatku i końcu) dla rodziców nastolatków bioracych udział w cyklu.
- Grupa ma charakter zamknięty - osoby mogą dołączyć najpóźniej na 2 spotkaniu, po tym terminie nie ma mozliwości dołaczenia do grupy. [Ilość osób w grupie to maksymalnie 10].
- Spotkania mają charakter aktywny, warsztatowy dostosowany do potrzeb grupy.

ZAPISY/JAK DOŁĄCZYĆ DO GRUPY ?

Aby zapisać dziecko na warsztat zapraszamy na konsultację dla rodzica/ów oraz uczestnika celem zebrania informacji o uczestniku, przedstawienia programu, zebrania oczekiwań, poznanie osób prowadzacych. Konsultacja jest warunkiem koniecznym do uczestnictwa dziecka w cyklu. Termin konsultacji dla rodziców i nastolatka są ustalane indywidualne. Po konsultacji kontaktujemy się telefonicznie z rodzicem, by poinformować o kwalifikacji na grupę.
Telefony do zapisów 730-009-616, 666-511-997.

JAKIE SĄ KOSZTY ?

Konsultacja kwalifikacyjna 50 min (rodzice) + max. 30 min (nastolatek) - 120 zł (w cenie obie konsultacje)
Opłata - 12 spotkań dla nastolatków x 70 zł = 840 zł + 2 spotkania dla rodziców - 70 zł = 140 zł.

REGULAMIN WARSZTATÓW

Zasady współpracy – Strefa Nastolatka

1)Spotkania grupowe poprzedza kwalifikacyjna konsultacja wstępna (rodzice/opiekunowie prawni uczestnika – 50 min. oraz uczestnik – do 30 min.), w wyniku której określa się problemy i potrzeby uczestnika, obszary wymagające pracy oraz obowiązujące zasady ewentualnej współpracy. Koszt konsultacji wstępnej wynosi 120 zł (opiekun + uczestnik). Prowadzący po konsultacji decydują, czy dana osoba zostanie przyjęta do współpracy w ramach spotkań grupowych i o decyzji poinformują rodziców/opiekunów prawnych w ustalony wcześniej sposób. Warunkiem jest także zaakceptowanie zasad współpracy przez rodzica.

2) Spotkania odbywają się regularnie o stałej porze, w trybie 10 cotygodniowych spotkań dla nastolatków oraz 2 spotkań dla rodziców (środa, godz. 17.30-19.00).Czas trwania spotkania wynosi 90 min.

3)W przypadku nieobecności dziecka na zajęciach opłata za spotkanie nie będzie zwracana. 4.Rodzic zobowiązuje się o informowaniu prowadzącego o nieobecności dziecka 24 h przed rozpoczęciem zajęć. Ważne jest, aby dziecko uczestniczyło we wszystkich zajęciach, regularna obecność to szansa na ćwiczenie ważnych umiejętności. Nieobecność jednego dziecka ma znaczenie dla całej grupy i formy przebiegu spotkania.

5)Uczestnik zobowiązany jest do punktualnego przychodzenia na spotkania.

OPŁATY ZA GRUPĘ I INNE:

1. Konsultacja z rodzicem i dzieckiem przed warsztatami - 120 zł (do 80 min) – płatna w dniu konsultacji

2. Opłata za warsztaty dla nastolatków 13-15 lat (12 spotkań) oraz 2 spotkania dla rodziców została podzielona na comiesięczne raty: WKRÓTCE INFORMACJE

Możliwa jest wpłata miesięczna w 2 ratach – po wcześniejszym uzgodnieniu z prowadzącymi. Wpłaty prosimy wnosić przelewem na konto: Pekao S.A. 67124013561111001061842967 Więź – gabinet psychoterapii. Katarzyna Kotulska z dopiskiem: imię, nazwisko, Strefa Nastolatka.

Istnieje możliwość dodatkowych konsultacji w trakcie trwania grupy po uprzednim umówieniu się na spotkanie. Dodatkowe konsultacje są płatne odrębnie (120 zł- 50 min.).

WAŻNE !

Warsztaty mają charakter rozwojowy i nie są terapią grupową. Nie kwalifikujemy nastolatków którzy mają wskazania do terapii grupowej. W przypadku diagnoz klinicznych prowadzacy decydują o włączeniu do grupy. Ważna jest regularna obecność na zajęciach, ponieważ każda nieobecnośc ma niekorzystny wpływ na procesy w grupie.

Czas trwania: Jesień 2020

Terminy spotkań dla rodziców (2): wkrótce

Terminy spotkań dla dzieci (12): wkrótce

Wiek uczestników 13 – 15 lat

Termin rozpoczęcia grupy – Jesień 2020 17:30-19:00 (spotkanie dla rodziców) / Jesień 2020 17:30-19:00 (początek grupy dla nastolatków)

Prowadzący:
mgr Grzegorz Kompert 730-009-616
mgr Martyna Jachowicz 666-511-997